Photo Editor App

Photo Editor App

Ciekawa aplikacja mobilna dostała całkiem nowy interfejs. Jest elegancko, ale przede wszystkim przejrzyście i prosto.

Na warsztat trafił tym razem mobilny edytor zdjęć. Sama aplikacja działała bardzo dobrze od strony technicznej – oferowała mnogość funkcji, filtrów i narzędzi, a efekty jej pracy były bardzo zadowalające. Niestety interfejs użytkownika nie był już najmłodszy, znalazło się w nim sporo rozwiązań archaicznych. Wykonałem szybki audyt aplikacji i ruszyłem do dalszych prac.

Już na samym początku zdałem sobie sprawę, że nie ograniczę się do zmiany typografii, ikon, czy pokolorowaniu przycisków. Największym problemem była przestarzała architektura aplikacji, którą trzeba było przemyśleć od nowa. Na samym etapie planowania architektury aplikacji, pozbyłem się ponad połowy przycisków, kliknięć i interakcji, jakie musiał wykonywać użytkownik. Pozostał prosty, czysty interfejs, czyli to na czym nam zależało. Nie chciałem odwracać uwagi użytkownika od jego zdjęć. Zmieniona została zarówno architektura poruszania się po plikach jak i sam moduł edycji zdjęcia.

Zdecydowałem się na ciemny motyw, aby jeszcze bardziej wyeksponować zdjęcia. Z pewnością będzie to wyglądało rewelacyjnie na nowoczesnych telefonach wyposażonych w wyświetlacze amoled.

Link do makiety Adobe XD

Screeny z aplikacji

viagra for long lasting|meal suppressant|how to extract thc for topical oil