O czym będę pisał?

Starałem się unikać pisania czerstwych wpisów typu “kim jestem” i innych oklepanych formułek. Właśnie zaczynam pisanie tego typu tekstu. Mam nadzieję, że po tych kilku minutach będziesz wiedział, co można tu znaleźć i czy będziesz chciał odwiedzać moje blogi lub profile w mediach społecznościowych.

Nazywam się Paweł Korzeniewski i jestem projektantem. Zajmuję się tym od ponad 10 lat, współpracowałem ze start-up’ami, agencjami interaktywnymi, mniejszymi, większymi i korporacyjnymi klientami. Projektowałem grafiki, tworzyłem opakowania, składałem spore objętościowo materiały, zajmowałem się brandingiem. Całkiem sporo. Obecnie swoje zainteresowanie kieruję przede wszystkim w stronę projektowania zorientowanego na użytkownika. 

Skąd znalazłem się w tym miejscu? Kilka miesięcy temu cały świat zamarł, a praca przeniosła się z biur do domów. Laptopy znikały ze sklepowych półek, a home office stał się częścią naszego życia. Stworzyłem sobie wygodne warunki do pracy w domu (przeczytasz o tym więcej w osobnych wpisach na blogu). Doświadczenia w zarządzaniu projektami i zespołami umożliwiły  produktywną pracę, której efekty były zdecydowanie dobre. Obecnie, myśląc o swojej karierze, widzę siebie dokładnie w tym miejscu – jako projektant UX/UI do wynajęcia. Pracujący w swoim biurze i organizujący sobie pracę samodzielnie. Praca w ten sposób jest całkiem efektywna, co potwierdza moje portfolio. Teraz jednak przejdźmy do tematyki, która pojawi się na tym blogu.

Co znajdzie się na blogu?

Przede wszystkim proces projektowania zorientowany na doświadczenia użytkownika. Opowiem o współpracy z interesariuszami w mniejszych i większych projektach oraz o badaniach. O tym jak je wykonać, nie posiadając ogromnego budżetu. Czasami na własną rękę, wykorzystując tylko posiadane zasoby. Projektant UX niekoniecznie musi wywodzić się z obszarów projektowania graficznego. Jednak ja akurat przeszedłem tą drogę, więc niektóre teksty będą dotyczyły interfejsów – tego jak je projektować, jak zrobić sobie sympatyczny workflow, o czym pamiętać zaczynając projekt, aby potem nie musieć wracać do początków. Ten blog to miejsce, gdzie pojawią się case studies z mojego doświadczenia – najcenniejsze w mojej ocenie formy opowieści o projektach.

Nie samą pracą człowiek żyje

Decyzja o odejściu z etatu w agencji była również w dużej mierze tym podyktowana. Nie będą tu opowiadał o work-life balance, nie będę niczyim coachem. Po prostu wtrącę tu trochę prywaty, abyś mógł zobaczyć – oprócz mojej pracy – jak żyję i jakie podejście do życia mam. Co mnie zajmuje, co mi się podoba i jak chcę żyć. Trójmiasto, okolice, inspiracje, komfort życia.

Zdjęcie ilustrujące wpis to molo w Orłowie. Miejsce godne polecenia. Zdjęcie pochodzi ze zbiorów Adobe Stock.

Artykuł opublikowany w kategorii UXtrójmiasto,Tagi:
top rated male enhancement products|weight loss appetite suppressant that really works|cbd gummies side effects